Aktuality

V leteckém provozu v blízkosti ostravského letiště bylo v letošním roce zaznamenáno zvýšené množství případů oslnění posádek letadel laserem.
Vzhledem k tomu, že laserové ukazovátko je schopno i na poměrně velkou vzdálenost piloty oslnit, jedná se o velmi nebezpečnou kratochvíli. V případě nízké výšky letu může být zaváhání pilota z důvodu chvilkového oslnění osudové. Posádky letadel jsou povinny o těchto nebezpečných situacích podávat hlášení. Tato jsou postupována Policii ČR, která je následně řeší a mohou být klasifikována jako obecné ohrožení se všemi z toho plynoucími následky.
Další nebezpečné situace v leteckém provoze může způsobit nevhodné použití pyrotechniky, (petardy, rakety, dělobuchy a podobně) a také pohyb dronů, které stále častěji bývají předmětem nejen vánočních dárků.
S blížícím se koncem roku si vás touto cestou dovolujeme poprosit o zodpovědné chování při použití laserů, pyrotechniky, světelných domovních instalací a v neposlední řadě i dronů.
 

Publikováno: 21.12.2018 | Více informací...

Rozhodnutí nového vlastníka ČSA o změně strategie společnosti a tím ukončení provozu linky Praha – Ostrava nás velmi mrzí, ale nezbývá nám, než toto rozhodnutí akceptovat a pracovat na náhradě, respektive alternativě tohoto spojení. Rozhodnutí ČSA se netýká jen linky do Ostravy, ale také ukončení spojení z Prahy do Bratislavy a následně do Košic. Toto opatření se dotkne zhruba 8% cestujících z ostravského letiště. Poslední let se uskuteční 11.1.2019. Cestující, kteří již mají zakoupené letenky, mohou ČSA požádat o odškodnění. Letiště Ostrava bude nadále pracovat na smysluplném leteckém napojení na HUB tak, aby ještě v roce 2019 spojilo Ostravu s jedním přestupem s celou západní Evropou, Asií a Severní Amerikou.

Publikováno: 20.12.2018 | Více informací...

Využijte leteckou linku do Londýna. Na letiště Stansted se z Ostravy dostanete 3 x týdně. Letenky společnosti Ryanair jsou v prodeji od 253 Kč. Rezervujte na www.ryanair.com/cz/cs/

Publikováno: 14.6.2017 | Více informací...

<<   <   1  -  2   >   >>

Registrace k odběru novinek

Letiště Ostrava, a.s.

Letiště Ostrava, a.s.
742 51 Mošnov 401

Facebook

Copyright © 2015 Letiště Ostrava, a.s.
Programovali: SE-MO Data