Cestování s dětmi

Zavazadla

Děti ve věku do 2 let (INFANT)

Na letech ČSA mají děti ve věku do 2 let, které nemají rezervaci vlastního sedadla, zdarma nárok na přepravu složeného dětského kočárku, nebo postýlky, nebo autosedačky a 10 kg volné hmotnosti zavazadel.

Na letech Travel Service / SmartWings nemají děti ve věku do 2 let nárok na bezplatnou přepravu zavazadel. Bezplatně se přepravují pouze kočárky, dětské postýlky a sedačky pro děti.

Děti ve věku od 2 do 12 let s platnou letenkou mají nárok na odbavení zavazadel za stejných podmínek jako dospělý cestující.

Dětský kočárek může být po dohodě s personálem naložen do zavazadlového prostoru až před nástupem do letadla a vydán jako první po příletu do destinace přímo na odbavovací ploše letiště.

Výjimka platí také pro jídlo a pití určené dětem na cestu. To nepodléhá zákazu donášky tekutin na palubu letadla. V příručním zavazadle je povoleno převážet tekutiny jako je mléko, čaj, nebo dětská výživa v množství nezbytně nutném pro cestu. Pracovníci bezpečností kontroly mají právo požádat dospělý doprovod dětí o ochutnání těchto tekutin, aby se vyloučila případná záměna za nebezpečné látky.

Doklady

Děti bez rozlišení věku mohou cestovat letecky pouze s vlastním cestovním dokladem.
Podrobnosti, týkající se dokladů a víz potřebných pro cestu je nutné předem konzultovat s cestovní kanceláří, případně s Inspektorátem cizinecké policie ČR přímo na letišti, kontakt +420 597 471 134.

Cestujete s dítětem mladším 18 let do Velké Británie? Více informací zde.


Letiště Ostrava, a.s.

Letiště Ostrava, a.s.
742 51 Mošnov 401

Facebook

Copyright © 2015 Letiště Ostrava, a.s.
Programovali: SE-MO Data