Dotazy

Dotazy z této stránky jsou zodpovídány vždy v pracovní dny od 8 do 16 hodin. V případě Vašeho urgentního dotazu kontaktujte prosím telefonicky informace letiště na čísle 597 471 136.

Nejčastější dotazy (FAQ)

Zajímá vás povolená váha zavazadel?

Váha zavazadel se může lišit podle jednotlivých typů letů. U charterových letů je to zpravidla 15 kg, u pravidelných letů stanoví povolenou váhu zavazadla dopravce. Více informací o zavazadlech, jejich váze a možnostech doplácení nadváhy naleznete na stránce Limity zavazadel.

Maximální povolená hmotnost jednoho kufru

Na charterových letech platí pravidlo sčítání váhy, to znamená, že např. dvě osoby mohou mít jeden společný kufr. V tomto případě ale platí omezení hmotnosti tohoto zavazadla, které může vážit maximálně 32 kg. Omezení platí z důvodu manipulace. Nad tuto hmotnost nebude zavazadlo přijato do přepravy. Více o rozměrech a váhách zavazadel naleznete na stránce Limity zavazadel.

Jak přepravovat dětské kočárky

Děti do 2 let věku mají nárok na přepravu dětského kočárku zdarma. Kočárek je možné mít po celou dobu odbavení k dispozici, odevzdává se až těsně před nástupem do letadla. Stejně tak je kočárek vydán jako první po příletu do cílové destinace. Více informací o cestování s dětmi naleznete zde.

Co je povoleno mít s sebou v příručním zavazadle

Povolená váha příručního zavazadla je 5 kg, přičemž doporučujeme přepravovat v tomto zavazadle všechny cenné věci, doklady, notebooky, mobilní telefony, kamery aj.
Omezení se vztahuje na přepravu tekutin a gelů v příručním zavazadle. Výjimkou jsou pouze léky pro osobní potřebu a jídlo pro děti, nutné na cestu. Více informací naleznete na stránce Bezpečnostní opatření.

Ceny letenek

Ceny letenek stanoví vždy dopravce, nikoliv letiště. Je tedy nutné najít na stránkách letiště dopravce, který provozuje leteckou linku, kterou chcete cestovat a kontaktovat jej přímo. Kontakty na jednotlivé dopravce, operující z ostravského letiště, naleznete zde.
 

Váš dotaz nebo připomínka

Jméno:
E-mail: *
Co Vás zajímá: *
* - takto jsou označeny povinné údaje

Plánek haly

Dokumenty ke stažení

Letiště Ostrava, a.s.

Letiště Ostrava, a.s.
742 51 Mošnov 401

Facebook

Copyright © 2015 Letiště Ostrava, a.s.
Programovali: SE-MO Data