Odbavení cestujících

Odbavení cestujících je pro odlety z našeho letiště možné provést:

  • před odletem na odbavovací přepážce v odletové hale
  • přes internet, ještě před tím, než přijedete na letiště

Odbavení na letišti

Odbavovací přepážky (check-in), se otevírají dvě hodiny před plánovaným časem odletu.
K odbavení doložte:

  • platný cestovní doklad
  • letenku, voucher nebo rezervační kód (platí pouze u některých charterových letů)
  • víza, pokud letíte do zemí, kde jsou vyžadována (i pokud se jedná o návazné lety)

Po předložení všech dokladů a odevzdání zavazadel obdržíte palubní vstupenku potřebnou pro nástup do letadla a potvrzení o odbavení zavazadel, které uschovejte pro případnou další reklamaci. Doporučujeme všechna zavazadla opatřit visačkou s kontaktními údaji, přepravní podmínky leteckých společností toto přímo vyžadují jako povinnost.
Odbavovací přepážky se uzavírají 40 minut před plánovaným odletem u společnosti ČSA a Travel Service/SmartWings a 30 minut před plánovaným odletem u ostatních leteckých společností.

Letecká společnost Ryanair preferuje odbavení přes internet. Odbavit se můžete zdarma, v době od 4 dní až do 2 hodin před svým odletem na www.ryanair.com  V případě, že se zapomenete tímto způsobem odbavit, můžete tak učinit před odletem na přepážce Prodeje letenek společnosti Ryanair v odletové hale – za poplatek, a to v době od 2 hodin až do 40 minut před odletem. Po odbavení se dostavte se zapsanými zavazadly na přepážku „Bag drop and Visa Check“.

Internetové odbavení

Společnost ČSA nabízí možnost internetového na lince z Ostravy do Prahy a také na dalších navazujících pravidelných linkách z Prahy. Odbavení je možné nejdříve 36 hodin předem, nejpozději lze službu využít 35 minut před odletem. Odbavení je možné jak s příručními zavazadly, tak i se zapsanými zavazadly, které je nutné předat na letišti nejpozději 30 minut před plánovaným časem odletu. Další informace naleznete zde.

Společnost Travel Service/Smartwings zatím odbavení přes internet neumožňuje.
 

Letiště Ostrava, a.s.

Letiště Ostrava, a.s.
742 51 Mošnov 401

Facebook

Copyright © 2015 Letiště Ostrava, a.s.
Programovali: SE-MO Data