Odbavení cestujících

Odbavení cestujících je pro odlety z našeho letiště možné provést:

  • před odletem na odbavovací přepážce v odletové hale
  • přes internet, ještě před tím, než přijedete na letiště

Odbavení na letišti

Odbavovací přepážky (check-in), se otevírají vždy dvě hodiny před plánovaným časem odletu.

K odbavení je nutné doložit:

  • platný cestovní doklad
  • letenku, voucher nebo rezervační kód (platí pouze u některých charterových letů)
  • víza, pokud letíte do zemí, kde jsou vyžadována (i pokud se jedná o návazné lety)

Po předložení všech dokladů a odevzdání zavazadel obdrží cestující palubní vstupenku potřebnou pro nástup do letadla a potvrzení o odbavení zavazadel, které je nutno uschovat pro případnou další reklamaci. Zároveň doporučujeme všechna zavazadla opatřit visačkou s kontaktními údaji, přepravní podmínky leteckých společností toto přímo vyžadují jako povinnost.
Poslední možnost pro odbavení na letišti je 40 minut před plánovaným odletem u společnosti ČSA a Travel Service / SmartWings a 30 minut před plánovaným odletem u ostatních leteckých společností, poté se odbavovací přepážky uzavírají.

Úplnou výjimkou je odbavení letů společnosti Ryanair, která pro své lety preferuje odbavení přes internet, a to v době od 4 dní až do 2 hodin před odletem (zdarma na www.ryanair.com). V případě, že se cestující zapomene tímto způsobem odbavit, je možné tak učinit na letišti před odletem (za poplatek), ale pouze na přepážce Prodeje letenek společnosti Ryanair v odletové hale. Takto se cestující může odbavit jen v době od 2 hodin až do 40 minut před odletem. Odbavení cestující se zapsanými zavazadly se dostaví na přepážku „Bag drop and Visa Check“, kde bude k odletu odbaveno i jejich zavazadlo.

 

Internetové odbavení

Některé společnosti nabízejí možnost odbavení přes internet.
Společnost ČSA tuto možnost nabízí na lince z Ostravy do Prahy a také na dalších navazujících pravidelných linkách z Prahy. Odbavení je možné nejdříve 36 hodin předem, nejpozději lze službu využít 35 minut před odletem. Odbavení je možné jak s příručními zavazadly, tak i se zapsanými zavazadly, které je nutné předat na letišti nejpozději 30 minut před plánovaným časem odletu. Další informace naleznete zde.

Společnost Travel Service/Smartwings zatím odbavení přes internet neumožňuje.
 

Letiště Ostrava, a.s.

Letiště Ostrava, a.s.
742 51 Mošnov 401

Facebook

Copyright © 2015 Letiště Ostrava, a.s.
Programovali: SE-MO Data