Zařízení na napouštění a výplach letadlových toalet

Technická údaje jsou uvedeny v zákl. technická spec. zařízení.pdf

Útvar Odbavení letadel Letiště Ostrava, a.s. převzal v dubnu 2010 v rámci projektu Stroje a zařízení II. – Zařízení na napouštění a výplach letadlových toalet.

Jedná se o vozidlo se speciální nástavbou umožňující odsávání/vypouštění odpadů z toaletních systémů letadel do vlastní nádrže pomocí vakuového systému a následovné napouštění/naplnění letadlových toaletních rozvodů novým roztokem vody a desinfekční látky za pomocí čerpadel pro další použití během letu. Vozidlo je vybaveno dieselovým motorem, kapacitními nádržemi, systémem vakuového vypouštění odpadů a bezpečnostními prvky (jako např. imobilizér po dobu připojení hadic k letadlu).

Vozidlo je dimenzováno na obsluhu běžného provozu letadel až do kategorie střednětraťových (Boeing 737/757, Airbus 319/320/321, MD 80, EMB-170/190), ale jeho vybavení rovněž umožňuje dostupnost servisních otvorů nákladních letadel kategorie na dlouhé tratě a to až do velikosti Boeing 747F.

Tím vyhovuje současným ekologickým požadavkům na provoz, svou kapacitou bezproblémově zvládá obsluhu i velkokapacitních letadel a díky vakuovému systému a způsobu pohonu zkracuje pracovní čas obsluhy.

     
     
 
 Dodávka zařízení    

Zařízení na napouštění a výplach letadlových toalet bylo dodáno společností HAGEMANN a.s., se sídlem: Ostrava, Hlavní 27/37, PSČ 710 00. Subdodavatelem nástavby byla společnost MILCOM a.s.

Letiště Ostrava, a.s. uzavřelo kupní smlouvu na dodávku vozidla na základě výběrového řízení dle platného Metodického pokynu pro zadávání veřejných zakázek vydaného Regionální radou regionu soudržnosti Moravskoslezsko vyhlášeného formou otevřeného zadávacího řízení v souladu se zákonem č. 137/2006 Sb., o veřejných zakázkách, ve znění pozdějších předpisů.

Zařízení v provozu 

Letiště Ostrava, a.s.

Letiště Ostrava, a.s.
742 51 Mošnov 401

Facebook

Copyright © 2015 Letiště Ostrava, a.s.
Programovali: SE-MO Data