Létáme z Ostravy do celého světa

Létáme z Ostravy do celého světa

Více info
Málaga letecky z Ostravy

Málaga letecky z Ostravy

Více info
Vyberte si svou dovolenou už nyní!

Vyberte si svou dovolenou už nyní!

Více info
Létejte pracOVAt z Ostravy do celého světa!

Létejte pracOVAt z Ostravy do celého světa!

Více info

Spojujeme Moravskoslezský kraj se světem

Včerejším prvním příletem z Varšavy zahájila letecká společnost LOT Polish Airlines novou pravidelnou linku mezi Ostravou a Varšavou. Letový řád byl nastaven tak, aby přílet do Varšavy navazoval na první odletovou vlnu do západní a severní Evropy. Destinace jako Amsterodam, Mnichov, Paříž, Zürich, Milano, Ženeva, Oslo, Frankfurt, Düsseldorf a mnoho dalších jsou konečně dosažitelné letecky z Ostravy.

Lety budou provozovány 5x týdně pohodlným letadlem Embraer E-170:

✈ LO505 WAW-OSR 22:55-23:55 – pondělí, středa, čtvrtek, pátek, neděle

✈ LO506 OSR-WAW 05:25-06:30 – pondělí, úterý, čtvrtek, sobota

✈ LO506 OSR-WAW 07:55-09:00 – pátek

„Tato nová linka bude hrát významnou roli v celkovém rozvoji regionu a zejména při jeho ekonomické obnově po návratu do běžného režimu po ukončení pandemie. Letecké spojení je důležité pro zajištění mobility obyvatel kraje a významně pomůže současným i novým investorům. Zároveň umožní cestujícím jednoduché a pohodlné spojení s celým světem“, uvedl Jaromír Radkovský, generální ředitel Letiště Ostrava, a.s.

„Jsem rád, že se Moravskoslezskému kraji a společnosti Letiště Ostrava podařilo přesvědčit významného leteckého dopravce o tom, že mošnovské letiště je svými parametry, vybavením i polohou dobrým místem pro pravidelné letecké linky. Potřebujeme pravidelné letecké pojení s významným mezinárodním dopravním uzlem, který by zlepšil dopravní dostupnost regionu. Jen tak udržíme v kraji dnešní investory a přilákáme nové. Také rekonvalescence regionu ‚po covidu‘ by mohla být díky nové lince snazší,“ řekl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

„Ode dnešního dne nabízíme cestujícím z Ostravy a celého moravskoslezského regionu za hodinu nejrychlejší cestu do Varšavy a přístup do mnoha měst v cele Evropě. Určitě to ocení všichni obchodní cestující i turisté. Česká republika je pro nás důležitým trhem a Ostrava je druhým letištěm, na které LOT létá. Jsme rádi, že i přes obtížnou epidemiologickou situaci se konečně podařilo spojit region s více než 60 destinacemi LOTu,“ uvedl Krzysztof Moczulski, mluvčí LOT.

Na základě přijatých protipandemických opatření v celém leteckém průmyslu a provedených studií jak výrobci letadel, tak mezinárodní asociací leteckých dopravců IATA, je riziko nákazy v průběhu pobytu cestujících na letišti a jejich letů téměř nulové.

Pravděpodobnost nákazy v letadle je 0,003%. Důvodem je směr proudění a vysoká rychlost výměny vzduchu.

  • V letadlech jsou používány vzduchové HEPA filtry, které zachytí 99,99% virů a bakterií.
  • Letadla jsou pravidelně desinfikována.
  • Sedadla fungují jako přirozené bariéry.
  • Cestující i posádka cestuje s ochranou dýchacích cest.

Letištní prostory jsou bezpečné.

  • Prostory letištní haly byly desinfikovány a ošetřeny nanonástřikem, který ničí bakterie a viry a zabraňuje jejich usazování.
  • Je zajištěna pravidelná ventilace a výměna vzduchu v terminálu.
  • Jsou zvýšeny frekvence úklidu všech prostor.
  • V terminálu jsou rozmístěny desinfekční prostředky.
  • Na pracovištích, kde dochází ve zvýšené míře ke kontaktu s cestujícími, jsou instalovány ochranné štíty.

Cestování do zahraniční je povoleno.

  • Usnesení Vlády ČR umožnuje vycestovat do zahraniční bez jakýchkoliv restrikcí.

Doporučujeme

Na co bychom vás chtěli upozornit